ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

18 AĞUSTOS 2022, PERŞEMBE   

37

ŞUBELERİMİZDE DEPREME DUYARLILIK SERGİSİ DÜZENLENDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 20.08.2014   Güncellenme Zamanı: 20.08.2014 13:26:36  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 20.08.2014 11:47:29

Marmara Depreminin 15. yıldönümünde Depreme Duyarlılık Yürüyüşü düzenleyen Odamız, şubelerde de çeşitli etkinlikler düzenledi. Şubelerde Depreme Duyarlılık Sergisi, basın açıklaması, broşür dağıtımı etkinlikleri gerçekleştirildi.

 

Şubelerimizde Depreme Duyarlılık Sergisi düzenlendi

Marmara Depreminin 15. yıldönümünde Depreme Duyarlılık Yürüyüşü düzenleyen Odamız, şubelerde de çeşitli etkinlikler düzenledi. Şubelerde Depreme Duyarlılık Sergisi, basın açıklaması, broşür dağıtımı etkinlikleri gerçekleştirildi.

Bazı şubelerimizde ise bu etkinliklere ek olarak panel ve forumlar düzenlendi; reklam panolarına depremle ilgili bilgilendirici afişler asıldı; ulusal gazetelerle dağıtılmak üzere deprem ekleri hazırlandı.

Etkinlik bilgileriyle ilgili ayrıntılar şöyle:

 

 

ADANA

Yönetim Kurulu üyeleri, Şube üyeleri ve basının katılımıyla, 15 Ağustos günü şube binasında depreme duyarlılık sergi açılışı yapıldı. Şube başkanı Nazım Biçer tarafından yapılan basın açıklamasının ardından gazetecilerin yapı stokunun mevcut durumu ve yapı denetim sistemi üzerine sordukları sorulara cevap verildi. Sergiyi ziyaret edenlere bilgilendirici deprem broşürü dağıtıldı. Sergi şube merkezinde ve temsilciliklerde bir gün süreyle açık tutuldu.  

Adıyaman Temsilciliği 
14 Ağustos günü Adıyaman Demokrasi Parkında sergi açılışı yapıldı. İMO Adıyaman Temsilcisi Özgür Tunç tarafından yapılan basın açıklamasının ardından halka bilgilendirici deprem broşürü dağıtıldı.

Kahramanmaraş Temsilciliği 
Temsilcilik hizmet binasında 18 Ağustos günü sergi açılışı gerçekleştirildi. Saat 13.00 de temsilcilik üyeleri ve basın mensuplarının katılımıyla basın açıklaması yapıldı.

Niğde Temsilciliği 
Niğde Temsilciliği, tarihi bina Akmedrese`de, 17 Ağustos günü Temsilcilik Yönetim Kurulu Üyeleri, Vali Yardımcısı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, Niğde Üniversitesi Bölüm Başkanı, basın ve Niğde halkının katılımıyla depreme duyarlılık sergisi açılışı ve basın açıklamasını gerçekleştirdi. Sergiyi ziyaret edenlere bilgilendirici deprem broşürü dağıtıldı.

Osmaniye Temsilciliği 
Osmaniye Temsilciliği tarafından PARK328 AVM`de 16 – 17 Ağustos günlerini kapsayan depreme duyarlılık sergisi gerçekleştirildi. Sergi açılışında Osmaniye Temsilcilisi Cem Burak Keskiner tarafından basın açıklaması yapıldı. Sivil toplum kuruluşları ve halkı tarafından yoğun ilgi gören sergide bilgilendirici deprem broşürünün dağıtımı yapıldı.

Elbistan Temsilciliği 
Elbistan Temsilciliği, etkinlikler kapsamında Oda merkezince hazırlanan basın açıklamasını gerçekleştirdi. 

 

 

ANKARA

Ankara Şubemiz, 17 Ağustos Depreminde hayatını kaybedenleri anmak, depremden korunma, depreme dair bilgilendirme ve farkındalık oluşturma amacıyla 17 Ağustos 2014 Pazar günü Güvenpark`ta basın açıklaması gerçekleştirdi. Saat 15.00`de gerçekleştirilen basın açıklamasını İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş yaptı.

Basın açıklamasının ardından Güvenpark`ta bilgilendirici poster ve fotoğraf sergisinin açılışı ile bilgilendirici broşür dağıtımı gerçekleştirildi.

 

 

ANTALYA

Antalya Şubemiz, 15 Ağustos 2014 tarihinde şube binasında basın açıklaması yaptı ve 14 Ağustos 2014 tarihinde Depreme Duyarlılık Sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Sergi 22 Ağustos Cuma gününe kadar gezilebilecek.

Burdur Temsilciliği

Burdur Temsilciliği, Burdur Belediye Binası Fuaye Salonu`nda 15-17 Ağustos 2014 tarihleri arasında Depreme Duyarlılık Sergisi düzenledi.

 

 

AYDIN

Aydın Şubemiz, Depreme Duyarlılık Sergisinin açılışını Aydın Efeler Belediyesi, Efeler Kent Konseyi ve TMMOB İKK ile ortak 18 Ağustos pazar günü gerçekleştirdi. Aydın Merkez Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Sergi Salonu`nda düzenlenen sergi, 20 Ağustos Çarşamba gününe kadar gezilebilecek.

Aydın Şube, Oda merkezimizce hazırlanan basın açıklamasısın ise 14 Ağustos Perşembe günü şube merkezinde gerçekleştirdi.

 

 

BALIKESİR

Şubemiz, 13-14 Ağustos 2014 tarihlerinde Yaylada AVM`de saat 18.30-20.00 arasında sergi düzenledi.

 

 

BURSA

Bursa Şubemiz, Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi Oditoryum Sergi Alanında Depreme Duyarlılık Sergisi düzenledi. Sergi 15-18 Ağustos 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

 

 

ÇANAKKALE

Çanakkale Şubemiz, Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde 17 Ağustos Pazar günü bir gün süreyle sergi düzenledi. 

 

 

DENİZLİ

Denizli Şubemiz, Forum Çamlık Alışveriş Merkezi`nde 17 Ağustos 2014 Pazar günü sergi düzenledi. Bir günlük sergi gün boyunca vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. 

 

 

ESKİŞEHİR

Eskişehir Şube, kentin farklı yerlerindeki billboardlara ve tramvay duraklarındaki raketlere depremin anlatıldığı afişler astı. Ayrıca ulusal ve yerel gazetelerle birlikte 20 bin adet broşür dağıttı.  
Şubemiz, Oda merkezimizce haz
ırlanan basın açıklamasını ise Şube Yönetim Kurulunun ve basının katılımıyla 15 Ağustos 2014 tarihinde Gökkuşağı Cafe`de düzenledi.

 

 

ERZURUM

Erzurum Şubemiz, 17 Ağustos 2014 tarihinde Yakutiye Kent Meydanında bir günlük Depreme Duyarlılık Sergisi düzenledi. Sergiye vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. 

 

 

GAZİANTEP

Gaziantep Şubemiz, 17 Ağustos etkinlikleri kapsamında 17 Ağustos 2014 tarihinde "Depremden korunma ve depreme dair bilgilendirme" amacıyla Şehitkamil Koru Parkı`nda broşür dağıtımı yaptı ve fotoğraf sergisi düzenledi. 17 Ağustos pazar günü açılışı yapılan sergi, 20 Ağustos perşembe gününe kadar gezilebilecek.  

 

 

HATAY

Hatay Şubemiz, Depreme Duyarlılık Sergisini 16-17 Ağustos 2014 tarihlerinde şube hizmet binasında düzenledi. Oda merkezince hazırlanan basın açıklaması ise 17 Ağustos Pazar günü gerçekleştirildi. 

 

 

İSTANBUL

Gölcük Depreminin 15. Yıldönümü nedeniyle İstanbul Şubemiz tarafından kamuoyunda deprem duyarlılığını ve bilincini oluşturmak amacıyla etkinlikler gerçekleştirildi.  Silivri, Lüleburgaz, Kırklareli ve Edirne`de 15 - 16 Ağustos 2014 tarihlerinde sergi düzenlendi. 15 Ağustos 2014 Cuma günü Kadıköy İskele Meydanı, Bakırköy Özgürlük Meydanı ve Taksim Metro Çıkışı`nda deprem broşürleri dağıtıldı.

Sergiler 10.00-18.00 arasında Bakırköy`de Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi Çetin Emeç Sergi Salonu`nda,  Silivri`de Silivri Belediyesi Sergi ve Fuaye Salonu`nda, Kırklareli`nde İstasyon Caddesi`nde, Lüleburgaz`da Lüleburgaz Belediye Sergi Salonu`nda, Edirne`de ise Saraçlar Caddesi Merkez PTT önünde deprem fotoğrafları sergisi düzenlendi.

Kadıköy`de ise 16 Ağustos 2014 tarihinde Kadıköy Kent Dayanışması ve  Caferağa Mahalle Dayanışması tarafından Modalıların afet toplanma alanı olarak korumaya aldıkları Moda Bostanı`nda Odamız ve Şubemiz tarafından hazırlanan deprem fotoğrafları sergilendi ve deprem konusunda halkı bilinçlendirmek amacıyla Odamız tarafından hazırlanan deprem broşürleri dağıtıldı.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykut Nuhoğlu`nun da katıldığı etkinlikler kapsamında deprem konulu Panel-Forum gerçekleşti. Panel-Foruma Düzce Depremzedeler Derneği (DEPDER) Başkanı Avukat Ayşegül Şenol Can ve İMO İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe panelist olarak katıldı.

Panel-Forum`dan sonra Şubemiz tarafından hazırlanan 17 Ağustos 1999 Gölcük ve 23 Ekim 2011 Van depremlerini içeren barkovizyon gösterisi gerçekleştirildi.

 

 

İZMİR

İzmir Şubemiz, 17 Ağustos deprem etkinlikleri kapsamında Depreme Duyarlılık Haftası adı altında bir dizi çalışma yürüttü. İzmir Şubenin etkinlikleri şöyle:

Afiş ve pankart

Halkın yoğun yaşadığı merkez cadde ve meydanlarda büyük boy afiş ve pankartlar asıldı. Pankartlarda güvenli yapının önemine dikkat çekildi ve bütün yapıların inşaat mühendisliği hizmeti alınarak inşa edilmesi gerekliliği vurgulandı.

Deprem Özel Eki

İzmir Şube, Cumhuriyet gazetesiyle birlikte 13 Ağustos 2014 Çarşamba günü Deprem Özel Eki dağıttı. Ekte Şube Yönetim Kurulu üyelerinin ve Şube Komisyonlarında görevli üyelerin yazıları yer aldı.

Panel/forum

Etkinlikler kapsamında 14 Ağustos 2014 Perşembe günü İzmir Ticaret Odası Konferans Salonunda bir panel, Karabağlar İlçesi Uzundere Mahallesinde ise Afet ve Kentsel Dönüşüm üzerine bir forum gerçekleştirildi.

"1999 Marmara Depreminin 15. Yılında Yapılarımız" konulu panele İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu, İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Ayhan Emekli, Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı Hasan Topal, Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Özgür Özçelik ve İzmir Ekonomi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Oğuz Özgür Eğilmez katıldı. 

Aynı günün akşamı Karabağlar Belediyesi ve İMO İzmir Şubesi`nin ortak düzenlediği foruma İzmir Şube Başkanı Ayhan Emekli, İMO İzmir Şubesi Afet Deprem Bilincini Yaygınlaştırma ve Yapı Stokunu İyileştirme Komisyonu Başkanı Abdullah İncir, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu konuşmacı olarak katıldı.  Forum mahalle sakinlerinin Kentsel Dönüşüm ve deprem ile ilgili sorularının cevaplandırılmasının ardından sona erdi.

Basın Açıklaması

İzmir Şubemiz, Oda merkezince hazırlanan basın açıklamasını Şube Yönetim Kurulunun katılımıyla 12 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirdi.

Meşaleli yürüyüş

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu bileşenleri ile birlikte 18 Ağustos 2014 Pazartesi günü Kıbrıs Şehitleri Caddesi Tansaş Önünde buluşularak Gündoğdu Meydanına meşaleli bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Meşaleli yürüyüşün ardından Alsancak İskele`nin önünde "Afet ve Kentsel Dönüşüm"  adlı bir forum gerçekleştirildi. Forum, İzmir Şubemiz ve Konak Kent Konseyi tarafından düzenlendi. Şube üyemiz Hüseyin Mumcuoğlu`nun moderatörlük yaptığı forumda İzmir Şube Başkanı Ayhan Emekli,  Afet ve Deprem Bilincini Yaygınlaştırma ve Yapı Stokunu İyileştirme Komisyonu Başkanı Abdullah İncir ve Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu söz aldı. Forum soru cevap bölümüyle sona erdi.

Stant

İzmir Şubemiz, Depreme Duyarlılık Haftası sebebiyle kent merkezlerinde 12-13 Ağustos 2014 tarihlerinde stant açtı. Stantlarda görev alan meslektaşlar, yapı stokunun durumunu anlattılar ve vatandaşların farkındalığını ölçmek amacıyla çeşitli çalışmalar yaptılar.

12 Ağustos 2014 Salı günü Karşıyaka İskele, Üçyol Metro Çıkışı ve Konak İş Bankası Önü`nde stant açıldı.

13 Ağustos 2014 Çarşamba günü ise Karşıyaka İskele, Buca Şirinyer Tansaş Önü, Bornova Meydan ve Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesinde stant açıldı.

Stantlarda deprem broşürleri dağıtıldı, deprem ve yapıların durumuyla ilgili anket çalışması yapıldı. Ayrıca Cumhuriyet gazetesiyle yayınlanan "Deprem Özel Eki" dağıtıldı.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği stantlardan Karşıyaka standında Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Buca standında Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina da katıldı.

 

 

KOCAELİ

Kocaeli Şubemiz, 17 Ağustos Marmara Depremi`nin 15`nci yıl dönümünde Yürüyüş Yolu`nda 16-17 Ağustos 2014 tarihlerinde sergi açtı. TMMOB`ye bağlı diğer Odaların da katıldığı sergiye Kızılay da destek verdi. Açılan stantlarda depremden önce alınması gereken önlemler ve sonrasında yapılması gereken çalışmaların yer aldığı broşürler vatandaşlara dağıtıldı. Depreme duyarlılık için açılan stantlar, akşam saatlerine kadar açık kaldı. Kocaeli Şubemiz ayrıca yürütücülüğü Oda merkezince yapılan TMMOB Depreme Duyarlılık Yürüyüşüne destek verdi.

Gebze Temsilciliği 
Kocaeli Şubeye bağlı İMO Gebze Temsilciliği, TMMOB`a bağlı meslek odalarının Gebze temsilcilikleriyle birlikte Eskiçarşı ve Cumhuriyet Meydanı`nda stant açtı. Stantta vatandaşa broşür, tişört ve ilk yardım çantası dağıtıldı. Stant görevlileri tarafından vatandaşlara deprem ile ilgili bilgilendirilme yapıldı.

 

 

KONYA

Konya Şubemiz, 14 Ağustos Perşembe günü, şube hizmet binasında Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla basın açıklaması düzenledi. Aynı gün bir gün süreyle depreme duyarlılık sergisi de gerçekleştirildi.

 

 

MANİSA

Manisa Şubesi, 15 Ağustos 2014 tarihinde Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Fuaye alanında bir gün süreyle sergi açtı. Sergiye Şube Yönetim Kurulu, üyeler, Manisa Şehzadeler Belediyesi`nden meslektaşlar ve vatandaşlar katıldı.

 

 

MUĞLA

Muğla Şubesi, 17 Ağustos depreminin yıldönümünde 15 Ağustos 2014 Cuma günü basın açıklaması yaptı ve bir günlük sergi düzenledi. Açıklamayı Muğla Şube Başkanı Alifer Atasever yaptı.

Bodrum Temsilciliği 
Bodrum Temsilcilik Yönetimi, üyeler ve Bodrum halkı, 17 Ağustos Marmara depreminin yıldönümünde 17 Ağustos pazar günü "Unutmadık Unutturmayacağız" yürüyüşü yaptı. Bodrum belediyesi önünde toplanan grup Denizciler kahvesindeki meydana kadar yürüdü. Meydanda İMO Bodrum temsilcisi İlhan Özyiğit ve TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı birer konuşma yaptı. Vatandaşlar tarafından da ilgi ile izlenen konuşmalardan sonra broşür dağıtımı gerçekleştirildi.

 

 

SAKARYA
Sakarya Şubemiz, 16 Ağustos 2014 tarihinde İMO Yönetim Kurulu Üyelerinin de katılımıyla basın açıklaması düzenledi. Açıklamayı, İMO Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Ersan ve Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar yaptı. Şube 14 Ağustos 2014 tarihinde, Ada Alışveriş Merkezi`nde Depreme Duyarlılık Sergisi`nin açılışını gerçekleştirdi. Sergi 20 Ağustos`a kadar gezilebilecek.

 

 

SAMSUN

Samsun Şubemiz, 15 Ağustos 2014 Cuma günü saat 11.00`de Şube binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Depreme Duyarlılık Sergisi ise 16-18 Ağustos günleri arasında LOVELET Alışveriş Merkezi`nde düzenlendi.

 

 

TEKİRDAĞ

Tekirdağ Şubemiz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve AFAD İl Müdürlüğü ile ortaklaşa etkinlik düzenledi.

Tuğlalı Parkta (Üç Kemaller Meydanı) 17 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilen programa İMO Tekirdağ Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak , Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Dilşad Ergin ve Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Sevim Avcı Yener de katıldı.

Etkinlikte Osman Taşseten, Oda merkezince hazırlanan basın açıklamasını katılımcılarla paylaştı.

İnsanların yaşamını kolaylaştırmak için tedbir alacaklarını anlatan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise Tekirdağ`ın tamamında İnşaat Mühendisleri Odası ile birlikte depremle ilgili çalışma başlatacaklarını belirtti. Tekirdağ Şube Depreme Duyarlılık Sergisini ise 16 ve 17 Ağustos 2014 tarihleri arasında düzenledi.

 

 

UŞAK

Uşak Şubemiz, 14 Ağustos 2014 tarihinde saat 18:00`de Şube toplantı salonunda üyelerinde katılımı ile basın açıklaması düzenlendi. Açıklama Uşak Şube Başkanı Osman Çalıkuş tarafından yapıldı. Açıklamanın ardından depreme ait görseller ve broşürler dağıtıldı.

15-17 Ağustos tarihlerinde ise Tiritoğlu Parkında üç gün süreyle Depreme Duyarlılık Yürüyüşü düzenlendi ve broşür dağıtıldı.

 

 

VAN

Van Şubemiz, Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Turgut ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla 16 Ağustos 2014 Cumartesi günü basın açıklaması düzenledi.  Aynı gün, Van Sanat sokağında, Tatvan, Muş, Ağrı ve Erciş temsilciliklerinde birer gün süreyle Depreme Duyarlılık Sergisi düzenlendi.

 

 


Okunma Sayısı: 1345

Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.